Opiekun projektu
Katarzyna Zagórska-Ślązek
Główny Specjalista ds. szkoleń
T +48 512 112 788
katarzyna.zagorska@advancedtrainings.pl
Szkolenie dedykowane jest przede wszystkim dla:
- pracowników departamentów sprawozdawczości
- pracowników departamentów ryzyka
- pracowników departamentów rachunkowości
- pracowników controllingu
- pracowników audytu wewnętrznego.
MSSF 9 implikuje wiele zmian w wycenie instrumentów finansowych. Instrumenty finansowe zgodnie z MSSF 9 klasyfikuje się jako:
- wyceniane wg zamortyzowanego kosztu,
- wyceniane w wartości godziwej przez inne całkowite dochody,
- wyceniane w wartości godziwej przez wynik finansowy.
W przypadku kiedy MSSF-y zawierają możliwość lub wymóg stosowania wyceny do wartości godziwej zastosowanie ma MSSF 13, który jest jedynym źródłem wytycznych do ustalania wartości godziwej. Szkolenie ma na celu przybliżenie definicji wartości godziwej i ramowych założeń do pomiaru wartości godziwej. Omówione zostaną też wymogi związane z obowiązkowymi ujawnieniami dotyczącymi pomiaru wartości godziwej w sprawozdaniach finansowych.
Dyrektor Departamentu Sprawozdawczości w Banku, z wieloletnim doświadczeniem w zakresie raportowania finansowego. Nadzoruje cały proces sporządzania sprawozdawczości w banku: pakiety sprawozdawcze dla NBP, sprawozdania finansowe jednostkowe i skonsolidowane, raportowanie dla BFG. Specjalista w zakresie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej, ukończone studia podyplomowe organizowane przez SGH w Warszawie. Dodatkowym atutem jest bardzo dobra znajomość zagadnień z zakresu wymogów kapitałowych.
WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Przesłanie wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego jest zobowiązaniem do wzięcia udziału w szkoleniu i uiszczenia odpłatności.
2. Rezygnacja z uczestnictwa wymaga formy pisemnej i potwierdzenia otrzymania jej przez organizatora.
3. W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu na co najmniej 14 dni przed terminem szkolenia obowiązuje opłata administracyjna w wysokości 700 zł + vat.
W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia obowiązuje pełna odpłatność jak za udział w szkoleniu.
4. W przypadku braku udziału w szkoleniu bez wcześniejszego powiadomienia obowiązuje pełna odpłatność jak za udział w szkoleniu.
5. Do ostatniego dnia przed szkoleniem istnieje możliwość wyznaczenia innego uczestnika (w przypadku braku możliwości wzięcia udziału w szkoleniu danej osoby).
6.Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w programie szkolenia lub jego odwołania z przyczyn niezależnych od organizatora.
Zostaw komentarz