Opiekun projektu
Ewa Chróst
Specjalista ds. szkoleń
T + 48 533 055 553
ewa.chrost@advancedtrainings.pl
Do 21 października 2018 r. firmy inwestycyjne oraz inne podmioty działające w obszarze usług inwestycyjnych zobowiązane są do dostosowania swojej działalności do wymogów ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz aktami wykonawczymi do tej ustawy. Niezależnie od przepisów krajowych, podmioty te dostosowują się do wymogów rozporządzeń wydanych na mocy dyrektywy MiFID2, których zakres jest szeroki i obejmuje praktycznie wszystkie aspekty działalności firm inwestycyjnych, w tym również w zakresie ładu korporacyjnego.
W trakcie szkolenia uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z praktycznymi i teoretycznymi aspektami nowego otoczenia regulacyjnego dla rynków kapitałowych pod reżimem MiFID2 i przepisów krajowych implementujących dyrektywę.
Zaprezentowane zostaną m.in. zagadnienia związane z wymogami organizacyjnymi dla firm inwestycyjnych (polityki, procedury, rejestry) oraz świadczeniem usług i produktów inwestycyjnych. Szczególny nacisk położony zostanie na obowiązki związane z zapewnieniem zgodności z przepisami prawa (compliance), a także pozyskiwaniem informacji od klientów, którym firma inwestycyjna oferuje usługi i instrumenty finansowe. Omówione zostaną kwestie dotyczące raportowania do organów nadzoru (m.in. transakcje), a także obowiązki sprawozdawcze względem klientów, w tym w zakresie opłat i kosztów.
Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość poznać praktyczne aspekty funkcjonowania firm inwestycyjnych w nowym otoczeniu prawnym, które zapewnia większą ochronę inwestorom, jednocześnie wymuszając na firmach podejmowanie działań zmierzających niekiedy do reorganizacji dotychczasowej działalności.
Prawnik specjalizujący się w dziedzinie unijnych regulacji finansowych, w tym szczególnie dotyczących bankowości (CRDIV/BRRD/PSD2) oraz rynków kapitałowych (MiFID2). Posiada uprawnienia adwokackie oraz tytuł doktora w zakresie prawa europejskiego.
Pełni rolę niezależnego doradcy, którego działalność ogniskuje się wokół analizowania i wdrażania regulacji finansowych (MiFID2/PSD2) w bankach, firmach inwestycyjnych oraz TFI.
Doświadczenie zdobywał m.in. w fintechowym projekcie banku mobilnego, gdzie jako zastępca głównego prawnika odpowiadał m.in. za koordynację wdrażania pakietu MiFID2. Pracował również w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, Narodowym Banku Polskim czy Komisji Nadzoru Finansowego, a także międzynarodowej kancelarii prawnej.
Odbył prestiżowe staże w Międzynarodowym Funduszu Walutowym w Waszyngtonie, Europejskim Banku Centralnym we Frankfurcie nad Menem oraz Parlamencie Europejskim w Brukseli.
Uczestniczył w pracach legislacyjnych oraz implementacji szeregu aktów prawnych regulujących rynek finansowy w Unii Europejskiej, w tym w grupach roboczych przy Radzie (Unii Europejskiej) i Europejskim Urzędzie Nadzoru Bankowego.
Autor licznych publikacji poświęconych szeroko rozumianej stabilności finansowej oraz regulacjom finansowym. Prelegent na konferencjach naukowych i warsztatach dla sektora prywatnego.
WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Przesłanie wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego jest zobowiązaniem do wzięcia udziału w szkoleniu i uiszczenia odpłatności.
2. Rezygnacja z uczestnictwa wymaga formy pisemnej i potwierdzenia otrzymania jej przez organizatora.
3. W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu na co najmniej 14 dni przed terminem szkolenia obowiązuje opłata administracyjna w wysokości 700 zł + vat.
W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia obowiązuje pełna odpłatność jak za udział w szkoleniu.
4. W przypadku braku udziału w szkoleniu bez wcześniejszego powiadomienia obowiązuje pełna odpłatność jak za udział w szkoleniu.
5. Do ostatniego dnia przed szkoleniem istnieje możliwość wyznaczenia innego uczestnika (w przypadku braku możliwości wzięcia udziału w szkoleniu danej osoby).
6.Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w programie szkolenia lub jego odwołania z przyczyn niezależnych od organizatora.
Zostaw komentarz