Warsztat praktyczny dotyczącego zarządzania i monitorowania ryzyka płynności śróddziennej przez banki działające w Polsce. W pierwszej części szkolenia prowadzący przedstawi informacje nt. znaczenia ryzyka płynności śróddziennej w banku, architektury i funkcjonowania systemów płatniczych w których uczestniczą polskie banki oraz wymogów regulacyjnych BCBS oraz KNF dot. monitorowania i zarządzania ryzykiem płynności środdziennej. Druga część szkolenia to ćwiczenia praktyczne w arkuszu Excel na stylizowanych danych dot. płatności realizowanych przez bank. Uczestnicy pod kontrolą prowadzącego samodzielnie zbudują przykładowy raport płynności śróddziennej, wyznaczą miary płynności śróddziennej proponowane przez BCBS oraz przeprowadzą stylizowane scenariusze testów warunków skrajnych.
Obecnie jest kierownikiem Zespołu Rozwoju Ryzyka w Departamencie Zarządzania Ryzykiem Finansowym i Operacyjnym w Banku. W zakres jego odpowiedzialności wchodzi m.in. opracowywanie i implementacja wewnętrznych metodyk i narzędzi pomiaru ryzyka płynności. Absolwent matematyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz SGH. Pracę zawodową zaczął w Narodowym Banku Polskim, gdzie zajmował się polityką pieniężną oraz zarządzaniem rezerwami walutowymi. Przez kilka lat pracował także jako nauczyciel akademicki.
WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Przesłanie wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego jest zobowiązaniem do wzięcia udziału w szkoleniu i uiszczenia odpłatności.
2. Rezygnacja z uczestnictwa wymaga formy pisemnej i potwierdzenia otrzymania jej przez organizatora.
3. W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu na co najmniej 14 dni przed terminem szkolenia obowiązuje opłata administracyjna w wysokości 700 zł + vat.
W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia obowiązuje pełna odpłatność jak za udział w szkoleniu.
4. W przypadku braku udziału w szkoleniu bez wcześniejszego powiadomienia obowiązuje pełna odpłatność jak za udział w szkoleniu.
5. Do ostatniego dnia przed szkoleniem istnieje możliwość wyznaczenia innego uczestnika (w przypadku braku możliwości wzięcia udziału w szkoleniu danej osoby).
6.Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w programie szkolenia lub jego odwołania z przyczyn niezależnych od organizatora.