Opiekun projektu
Katarzyna Kwiatkowska-Olejnik
Koordynator Projektów Szkoleniowych
T +48 533 055 553
katarzyna.olejnik@advancedtrainings.pl
szkolenie online
Korzystanie z usług chmurowych oznacza nie tylko realne korzyści finansowe, ale przede wszystkim przyspiesza rozwój technologiczny i pozwala na praktyczne wykorzystanie możliwości jakie daje rynek w postaci m.in. technologii blockchain, sztucznej inteligencji czy też chatbotów. W ciągu ostatniego roku wzrosła znacząco ilość wdrożeń chmury, jednak instytucje finansowe nadal borykają się z szeregiem wątpliwości natury prawnej (regulacyjnej) oraz organizacyjnej związanej z wdrażaniem czy funkcjonowaniem usług chmurowych.
Adresaci szkolenia
Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli instytucji finansowych (banków, instytucji ubezpieczeniowych, funduszy inwestycyjnych i nie tylko) korzystających (lub planujących korzystanie) z usługi „chmury”, w szczególności:
- prawników, Inspektorów Ochrony Danych, managerów i specjalistów ds. ryzyka, oficerów compliance specjalistów IT, osób zaangażowanych w projekty chmurowe;
- osób zajmujących się bezpieczeństwem w organizacjach oraz dostawców tej usługi;
- osoby odpowiedzialne za nadzorowanie, utrzymywanie i doskonalenie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji wg ISO 27001, którego częścią jest przetwarzanie w chmurze.
W szkoleniu powinien uczestniczyć każdy, kto – jako klient korzystający z usług w chmurze lub dostawca usług w chmurze – planuje, wdraża, utrzymuje, nadzoruje lub ocenia kwestie prawne i regulacyjne.
Cel szkolenia
Celem wydarzenia jest kompleksowe przedstawienie problematyki prawnej (regulacyjnej) projektów chmury obliczeniowej.
Dzięki szkoleniu uczestnicy będą w stanie:
- zidentyfikować kluczowe wymogi prawne i regulacyjne, które stanowią wymóg zgodności oraz te, które warto spełnić, aby wyeliminować potencjalne ryzyko prawne, regulacyjne i biznesowe w przyszłości;
- poznać najbardziej aktualne trendy regulacyjne oraz zapoznać się z kierunkiem i statusem prac legislatora krajowego i europejskiego, a także organizacji branżowych.
W ramach szkolenia prelegentka:
- omówi kluczowe dla funkcjonowania chmury regulacje prawne;
- przedstawi aktualne stanowisko i wytyczne regulatora krajowego i europejskiego, orzecznictwo sądów polskich, zagranicznych oraz TSUE;
- poruszy praktyczne aspekty związane z omawianymi zagadnieniami.
Między innymi, rozważymy:
- Wpływ regulacji RODO oraz orzeczeń TSUE na ukształtowanie rozwiązań z chmurowych
- Czy regulacje w zakresie cyberbezpieczeństwa stanowią barierę dla korzystania z rozwiązań chmurowych?
- Przyszłość międzynarodowych wdrożeń chmurowych w kontekście kwestii prawnych i regulacyjnych
WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Przesłanie wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego jest zobowiązaniem do wzięcia udziału w szkoleniu i uiszczenia odpłatności.
2. Rezygnacja z uczestnictwa wymaga formy pisemnej i potwierdzenia otrzymania jej przez organizatora.
3. W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu na co najmniej 14 dni przed terminem szkolenia obowiązuje opłata administracyjna w wysokości 700 zł + vat.
W przypadku rezygnacji w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia obowiązuje pełna odpłatność jak za udział w szkoleniu.
4. W przypadku braku udziału w szkoleniu bez wcześniejszego powiadomienia obowiązuje pełna odpłatność jak za udział w szkoleniu.
5. Do ostatniego dnia przed szkoleniem istnieje możliwość wyznaczenia innego uczestnika (w przypadku braku możliwości wzięcia udziału w szkoleniu danej osoby).
6.Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w programie szkolenia lub jego odwołania z przyczyn niezależnych od organizatora.